Popękane naczynka na twarzy - domowe sposoby

domowy sposób na naczynka

Cera naczynkowa wymaga szczególnej pielęgnacji. Dbanie o nią jest o tyle trudne, że skóra jest bardziej delikatna, skłonna do podrażnień. Głównym jednak mankamentem tego rodzaju cery są popękane naczynka na twarzy, skłonność do rumieńców, zaczerwienień, które ujawniają się w sytuacjach stresowych i w wyniku gwałtownych zmian temperatury. Od podstawówki zmagam się z tym problemem i szukam skutecznych sposobów, aby właściwie i skutecznie dbać o moją cerę naczynkową. Poniżej kilka sprawdzonych domowych sposobów na pielęgnację cery naczyniowej.


Domowe sposoby na cerę naczynkową

Nie każda z nas ma możliwość skorzystania z zabiegów laserowych zamykania naczynek czy pajączków. Wizyta w gabinecie lekarza medycyny estetycznej wiąże się z określonymi kosztami. W przypadku, gdy popękane naczynka nie są zbyt duże, można spróbować leczyć je domowymi sposobami. Należy jednak pamiętać, że trzeba uzbroić się w cierpliwość. Efekty stosowania takich metod widoczne są dobiera po jakimś czasie.

Napary z rumianku

Rumianek  odznacza się wieloma właściwościami leczniczymi. Przyśpiesza proces gojenia się ran, wszelkich podrażnień czy nawet oparzeń. Przy dłuższym stosowaniu pomaga pozbyć się szpecących blizn zmiękczając ich rogowatą część. Napar z rumianku jest skuteczny szczególnie u osób, które mają przebarwienia na skórze. 


Aby przygotować taki kojący napar dla cery naczynkowej należy zalać  4 łyżki suszu z rumianku 1/2 szklanki wrzącej wody. Odwar przykrywamy i odstawiany na ok. 15 minut do pełnego zaparzenia i wystygnięcia. Potem namaczamy w nim gazę i nakładamy na twarz  na ok. 10 minut. Od czasu do czasu nawilżamy gazę w naparze.

Czy ten sposób jest skuteczny przy cerze naczynkowej?  Przy dłuższym stosowaniu tak. Oczywiście pod warunkiem, że popękane naczynka nie są zbyt duże. Mam koleżankę, która regularnie stosowała napar z rumianku i jej cera na prawdę się poprawiła. Mi czasami zwyczajnie brakuje konsekwencji i z bólem serca muszę przyznać, że o tym zapominam. 

Maseczka z marchewki na popękane naczynka

Aby poprawić kondycję cery naczynkowej domowymi sposobami można w tym celu wykorzystać marchewkę. Marchew jest głównym źródłem karotenoidów - związków, które są przeciwutleniaczami, ale przede wszystkim zawiera beta karoten odpowiedzialny za pomarańczowy kolor marchewki. Marchewka zawiera szereg witamin, takich jak A,B1, B2, B, C, D, E, H, K. Dobrze jest więc sobie czasem też schrupać taką marchewkę.


Aby zrobić sobie taką maseczkę wystarczy zetrzeć marchewkę na dużych oczkach. Nałożyć na twarz na 15- 20 minut. 

Czy maseczka z marchwi działa? Marchewka zdecydowanie poprawia kolor skóry, a co najważniejsze poprawia jest elastyczność, działa odświeżająco i kojąco. Działa rewelacyjne przy chorobach skóry - trądziku. U mnie problem z cerą naczynkową zaczął się właśnie, od trądziku w okresie dorastania. 

Kosmetyki dla cery naczynkowej

Na koniec warto kilka słów powiedzieć również o kosmetykach. Kosmetyki możemy zaliczyć również do domowych sposobów pielęgnacyjnych. Oczywiście używamy takich produktów, które są specjalnie przeznaczone do cery wrażliwej. Warto używać kremów na dzień, które  złagodzą zaczerwienienie i uczucie pieczenia naskórka np. Kremu na dzień ulga dla skóry wrażliwej od Ziaja. 
 

 
Dla jeszcze lepszej pielęgnacji stosujemy kremy regenerujące na noc np. Krem na noc ulga dla skóry wrażliwej od Ziaja. 
 

  
Jeśli wolimy gotowe maseczki zamiast tych robionych samemu możemy np. skorzystać z maseczki kojącej od Ziaja z glinką. Do cery mieszanej najlepiej wybrać maseczkę oczyszczającą od Ziaja.
 

 
Należy wystrzegać się preparatów, które mają w swoim składzie alkohol, mentol, mocznik czy mięte. Te składniki mogą działać drażniąco. Należy unikać pilingów gruboziarnistych, typowo złuszczających, które moją jeszcze bardziej podrażnić skórę. Można jednak używać pilingów enzymatycznych. 

Oczywiście to tylko niektóre domowe sposoby na popękane naczynka. Z pewnością jest ich dużo więcej. Ja wybrałam te najbardziej przystępne. Zawsze przecież możemy nałożyć na twarz taką maseczkę domowej roboty lub skorzystać z gotowej maseczki do cery wrażliwej, naczynkowej.